OLDŘIŠKA ANTONIE TEAM SOFTMatka:

Evita Team Soft

Otec:

Yaspis Sam Karann

Narození:

8. 5. 2012

V Bullteamu od:

15. 7. 2012

Tituly:

Klubový šampion MSBMK, 2x CAC, 6x Res. CAC, Nejlepší štěně

Tonička se do týmu dostala podobně, jako Fanča - původně jsme si jeli pro úplně jiné štěně, ale nakonec nás okouzlila ona, svojí barvou (je krásně zlato-zrzavá) a taky přítulností. Nechala by se drbat (kdekoli na těle) klidně celý den, kdyby to nìkdo vydržel. Návštěvy ohlašuje vyštěknutím a vítá je stejně radostně, jako Fanča. Absenci dlouhého ocasu nahrazuje rozvlněním celého těla, chrochtáním a poskakováním. Vypadá to zhruba jako břišní tanec, kombinovaný s epileptickým záchvatem.

Na rozdíl od fyzicky hyperaktivní Fanči je Tonda vcelku klidná a introvertní, na aportování jí neužije (proč bych ti to nosila, když to zase zahodíš), to se radši vyhřívá na slunci nebo očuchává okolí. Ráda objevuje nové světy, je mistr v řešení krizových situací (dokáže vylovit zapadlý míček zpoza plotu) a v případě nebezpečí jde okamžitě do čela smečky (i když je z ní nejmenší), rozkročí se doširoka, naježí se jako ridgeback a štěká hlasem vychlastaného štamgasta s kamennou pěstí. Kupodivu je to docela efektivní :-).

Oblíbených hraček - předmětů tolik nemá, radši má jakoukoli interakci s Fančou, Vendou nebo některým z páníčků. Nicméně nepohrdne plyšákem (spíš je užužlává, než páře) nebo PET lahví a doslova ji dostává kočičí kulodráha. Sice kolem ní občas skáče jako kamzík, ale dokáže se jí zabavit na velmi dlouho a vymýšlí rùzné strategie, jak kuličku přimět k pohybu.
A zamilovala si i aguility tunel (ráno vstanu, poctivě se protáhnu, proběhnu se tunelem a pak jdu teprve čůrat).

I když vypadá na první pohled nezúčastněně, prožívá naše Tonička (stejně jako každý buldoček) velmi hluboké emoce, které vyjadřuje brumláním až kňouráním různého druhu a intenzity. Popravdě, je občas docela ukecaná,
a jednou z jejích přezdívek je Brumla.

Z pamlsků vede jednoznačně piškot, ale sýry jsou taky dobré (čím víc to smrdí, tím líp) a ovoce a zelenina taky (jahody, jablka, banán, mrkev). Co ale doslova miluje, je káva - musí ochutnat pokud možno od každého, kdo jí to dovolí. Nicméně je vybíravá, káva nesmí být horká a musí v ní být dostatek mléka. Cukr není nutný, ale potěší. :-)


WYSIWYG Web Builder